צור קשר

צור קשר

חשיבות חווית המשתמש באתר

פעם היינו מבדילים בקלות בין משחק וירטואלי ואינטראקטיבי לבין החיים עצמם. הייתה קיימת הפרדה בין החוויה הוירטואלית לבין החוויה המציאותית. היום הגבולות מיטשטשים ובידור וירטואלי נמצא בכל מקום. בכל מה שאנחנו באים איתו במגע מושקעת חשיבה עיצובית, חשיבה בדבר ממשק משתמש (UI) וחשיבה בדבר חווית משתמש (UX).

המידע צריך להיות מעניין, אסתטי, נגיש, מבדר, צבעוני ומהיר. המדיה הופכת לדיגיטלית יותר ויותר, ובד בבד חוויית המשתמש הופכת לפקטור משמעותי יותר ויותר. כאשר אנחנו עוסקים במלאכת בניית אתרים לעסקים, עלינו להשקיע מחשבה רבה בפיתוח האתר ובעיצוב האתר באופן שיקל על השימוש, ינגיש אותו למשתמש הקצה, יהפוך אותו לאסתטי, נאה ונעים לעין. יתרה מכך, עלינו להקנות לאתר תחושה של תנועה זורמת ולגרום לו ליצור אינטראקציה מוגברת עם הגולש וחושיו.

ממה מורכבת חווית המשתמש?

חווית המשתמש היא עולם שלם וקונספט הוליסטי שמורכבים מאלמנטים ומאפיינים שונים. בחוויית המשתמש מעורבים אשכולות שונים של ידע – עיצוב גראפי, אנימציה, שיווק, טכנולוגיות דיגיטליות, פסיכולוגיה – ועוד. חווית המשתמש היא כל מה שהמשתמש בא איתו במגע, כל מה שהוא תופס על ידי חוש הראייה או חוש השמיעה, כל מה שהוא קורא, כל אלמנט בו הוא חוזה וגם כל לחיצה ומעורבות שלו באתר. אתר שכיף וקל לגלוש בו הוא אתר שהלקוח מרגיש שבעת הגלישה בו הוא עובר סוג של חוויה חושית מעניינת, כמו צפייה בסרט, רק שבמקרה הזה – יש לו צד בדבר והוא חלק אינטגראלי מההתרחשות.

מדוע חשוב להשקיע בחוויית המשתמש?

בגלל שאנשים רבים העוסקים באופן מקצועי בבניית ובעיצוב אתרים כבר הפנימו את המשמעות הכלכלית והפרקטית של ה-UX בתוך המארג השיווקי הכולל של העסק, יותר ויותר אתרים נבנים באופן שמעניק חוויה אמיתית וערך בידורי ללקוח. שימו לב כיצד אפילו אתרים של הבנקים למיניהם הופכים למעניינים וצבעוניים עם הזמן. חוויית משתמש שמה דגש על כך שגם הפעולות הפשוטות ביותר והגלישה הבסיסית ביותר תעניק לגולש חוויה בידורית. בעידן שלנו, הכל חייב לנוע מהר ולהיות מרגש. חייב להיות בעל אפקט של "וואו". אם אפשר להשמיט לסתות – עדיף.

חשיבות ממשק המשתמש

לא כל מי שגולש באינטרנט השתמש בעכבר ובמקלדת עוד כשהיה עובר בבטן של אמא. לא לכל אדם יש אוריינטציה טכנולוגית גבוהה. לכן חשוב להנגיש את האתר ולהפוך את שלל הפעולות, התפריטים, העמודים והפונקציות שלו לזמינות, קלות ופשוטות לשימוש. ממשק משתמש חכם מעביר את המידע באופן קליל ונעים, בזריזות וללא תקלות, ומאפשר לאפשרויות להיות יותר אפשריות. באתר עם ממשק משתמש יעיל, גם משתמש שמבקר בו בפעם הראשונה יוכל לבצע בו פעולות בנקל, ולא קשה להבין איך הוא עובד וכיצד להשתמש בו. אתר שהממשק שלו טוב גם לא מאפשר לגולש לבצע שגיאות בגלישה, הכל עובר בצורה חלקה ולא צריך מדריך (manual) בשביל להשתמש בשלל הפונקציות שלו.

לבנות אתר שאנשים ירצו לחזור אליו

חווית המשתמש מהווה גם אלמנט מרכזי בכל הקשור לקידום אורגני של האתר. היא משפרת את הסיכוי שהגולש יישאר באתר יותר זמן, יבצע המרות ואף יחזור אליו בעתיד. חווית משתמש איכותית היא לא חוויה ריקה עבורנו, אלא חוויה שמכניסה כסף או שמשיגה מטרה אחרת שלשמה האתר קיים.

אם אתם מעוניינים בבניית אתר תדמית, בבניית חנות וירטואלית או בכל אתר אחר, חברת BRANDABLE תשמח לבנות עבורכם אתר מעוצב, בעל ממשק משתמש קל ונעים וחווית משתמש משובחת ומעניינת. צרו איתנו קשר: 073-7024388.