צור קשר

צור קשר

5 טרנדים חמים לעיצוב האתר

טרנדים הם דבר חולף בטבע שלהם, אבל נושא עיצוב האתרים הוא כאן בשביל להישאר. אנחנו בחברת Brandable מאמינים ביצירתיות ובבדיקת גבולות מתמדת בכל הנוגע לעיצוב, ועיצוב האתרים שלנו שואף לממש את העקרונות האלה הלכה למעשה. לעיצוב אתרים יש מגוון של השלכות שמעבר לפן העיצובי-אסתטי גרידא, והוא בעל השפעה מכרעת בכל הקשור לקידום האתר ולחוויית משתמש הקצה. הוא משפיע רבות על הרושם של הגולש ולמעשה חורץ את גורלו של האתר במובנים רבים – כולל במובן העסקי. אתר טוב משלב בין פונקציונאליות טכנית, פונקציונאליות קידומית ואסתטיקה גבוהה.

אז מהם 5 הטרנדים החמים לעיצוב האתר?

דגש על המובייל

אנשים גולשים ברשת כשהם במצב נייח, אבל דרך הטלפון הנייד. זהו לא טרנד – זו עובדה, בערך כמו העובדה שאנחנו חיים בשביל החלב. זה מתרחש בדרך לעבודה, בחזרה מהעבודה, בזמן העבודה, בזמן הפנוי ובמהלך הצום שבין הארוחות. הסמארטפון והמסך היחסית קטן שלו מציבים אתגרים עיצוביים וממשקיים רבים בעבור מפתחי ומעצבי אתרים באשר הם, אבל מי שמשכיל לפצח באופן מדויק את האגוז הזה, יעניק למשתמש הקצה חוויית גלישה שהיא לא על הקצה, אלא נוחה ונעימה – כמעט כמו במחשב הנייח.

איורים

אחד מהטרנדים שאנו מברכים עליהם הוא טרנד השימוש ההולך וגובר באיורים. איורים הם דרך נעימה, אמנותית ומשעשעת להוסיף נדבך נוסף לאתר ולעיצוב שלו, אחד שהוא חצי דיגיטלי וחצי אנושי. זאת דרך טובה לבצע סוג של האנשה לאתר ולהפוך אותו למעניין יותר ו-"חם" יותר בעבור הגולש. אותם איורים יכולים בנקל להפוך לחלק מהשפה המותגית הכוללת של האתר, השירות או המוצר, ושימוש נכון באיורים יכול לעשות הבדל ניכר בחוויית הגלישה.

אנימציה

אם כבר האנשה, אז מה בדבר הנפשה? דרך נוספת להעניק רובד אנושי, יצירתי, מושך ומסביר פנים לאתר שלכם, היא לשלב בו אנימציות כיפיות. כל מה שזז – מזיז. אנשים וגולשים כאחד רוצים שנעניין אותם ושנגרה להם את החושים. גיפים מושכים מעורבות, סרטונים מעצימים פופולאריות, וכך גם האנימציות.

הנפשות הן גם כלי פרקטי לשעשע את הגולש, בין היתר בזמן שהעמוד הספציפי באתר נמצא בטעינה. זה חלק מהעידן שבו אנו חיים – עידן שבו הכל נע מהר וחייבים לבלוט ולעניין בכל רגע נתון, אחרת הקשב והריכוז יעברו מהר מאוד לדבר אחר. אנשים כבר לא רוצים להביט שעות במונה ליזה ולראות אם היא מביטה בחזרה, הם רוצים שהיא תזוז ותעשה להם פרצופים.

טיפוגרפיה

שימוש נכון בטיפוגרפיה היא דרך מצוינת להעביר מסרים ותחושות באופן קל ומינימליסטי ולהשפיע על הרגשות של הגולש. דרך טיפוגרפיה ניתן לצעוק בשקט ולמשוך את העין של הגולש אל עבר הרעיונות שלנו. זה כמו להגיד לגולש: אל תחשוב על פיל ורוד – נחשו על מה הוא יחשוב. זה כמה טיפוגרפיה היא כלי חזק לשתילת מסרים והעברת רעיונות. טיפוגרפיה מוסיפה אישיות תיאטרלית לאתר והיא כלי חשוב גם בכל הקשור לקידום אתרים באופן אורגני.

גלילה פרלקסית / אתר פרלקסי

גלילה פרלקסית מעניקה לגולש את האפשרות לגלול אותו כאתר של דף אחד, כמו סיפור מתמשך, לרוב עם תחושה של עומק תלת-מימדי, תחושה של הנפשה וויזואליה מרשימה. הגלישה הופכת לזורמת יותר, כמעט כרונולוגית, עם התחלה, אמצע וסוף. החוויה הסופית היא מהנה יותר ואף יותר אינטראקטיבית בעבור הגולש. מדובר בטרנד בולט מאוד שמעצבי אתרים רבים רותמים אותו למען הצרכים שלהם.

בא לכם גם אתר מרגש, שימשוך את הגולש, יגרום לו לשהות יותר זמן במחיצתו, וישאיר אותו במצב של Engaged לכל אורך חווית הגלישה? חברת Brandable תשמח לבנות לכם אתר מעוצב וממיר ולקדם אותו בגוגל. עבודה איתנו תעניק לכם את הפריבילגיה להישען אחורה ולהתרווח בזמן שהאתר שלכם עושה את רוב העבודה.