צור קשר

צור קשר

 7 מונחים שצריך להכיר בתחום בניית האתרים

תחום בניית אתרי וורדפרס מתפתח כל הזמן ומהווה חלק חשוב מאוד מהתדמית, המיתוג והשיווק של העסק. האתר הוא למעשה תעודת הזהות הדיגיטלית של העסק. הרבה מונחים ומושגים נכללים תחת המטרייה של "בניית אתרים", ולהלן 7 מהבולטים והחשובים שבהם:

זיכרון מטמון – Cacheיצירה של גרסה סטטית של התוכן של האתר, שמקצרת באופן ניכר את התקשורת בין האתר לבין השרת. ככל שעליהם לתקשר פחות האחד עם השני, כך טעינת דפי האתר מתבצעת באופן מהיר יותר. המידע מוצג לגולש תוך רגע במקום לחכות למערכת היחסים שבין האתר לשרת שנמצא במיקום אחר. יותר פשוט ומהיר לגשת לתוכן שכבר נמצא אצלכם ביד מאשר לחצות את הכביש על מנת להשיג אותו.

משתמש קצה – האדם שמשתמש במוצר הסופי. במקרה של בניית אתרים לעסקים, מדובר כמובן בגולש שהגיע לאתר דרך ערוץ שיווק דיגיטלי, הקלדה ישירה של כתובת האתר, קישור כלשהו או על ידי ביצוע חיפוש באחד ממנועי החיפוש.

חוויית משתמש וממשק משתמש – UX/UI – תיאור כל מה שקיים באתר מנקודת מבטו של משתמש הקצה ומתוך חווית הגלישה שלו. ממשק משתמש כולל את התפריטים, העמודים, הטקסט, הכפתורים ולמעשה את כל מה שנמצא באתר. הממשק מסמל את הדרך שבה הגולש יוצר אינטראקציה עם האתר. מונח חווית המשתמש מתאר את החוויה הסובייקטיבית של הגולש. לרוב מדובר במהירות הטעינה ומהירות הגלישה, בעיצוב, בפיצ'רים שונים ובשלל התחושות שהוא חווה – מתסכול ועד הנאה צרופה.

קצה קדמי וקצה אחורי – Front End/Back Endמפתח Front End דואג לכל מה שחווה ורואה משתמש הקצה באתר. הוא אחראי למעשה על הצד של הגולש ושל הלקוח. הוא משתמש בשפות כגון HTML ו-CSS בשביל לפתח ולעצב את החוויה של מי שמשתמש באתר. מפתח Back End דואג לכל הקשור לשרת ולבסיס הנתונים, ולמעשה למה שנמצא מאחורי הקלעים והגולש אינו יכול לראות. הוא משתמש בעיקר בשפות כגון PHP ו-JAVA. הוא עוסק בארגון מידע ומוודא שמה שאמור לעבוד – אכן עובד.

HTMLשפת תכנות עיקרית ונפוצה לבניית אתרים. היא אחראית על פיתוח ועיצוב אתרים והטמעה של תוכן באתר במשותף עם השפות CSS ו-JS. HTML היא השפה שבה משתמש הדפדפן להצגה של התוכן באתר לעיניי הגולש.

רספונסיביות – התאמה של הממשק באתר ומיטוב חוויית הגלישה לכל המסכים והמכשירים, ובפרט למכשירים הניידים. עיצוב רספונסיבי יודע להתאים את עצמו בהתאם לגודל המסך של המכשיר שדרכו מבוצעת הגלישה. המטרה היא תמיד לשמור על חווית משתמש גבוהה וזורמת.

אבטחת איכות – QAבאבטחת איכות משתמשים על מנת לבדוק ולוודא שהכל עובד כמו שצריך ולפי האפיון המקורי של האתר. אם אנחנו עוסקים למשל בבניית אתר תדמית, נשתמש בתהליך אבטחת איכות על מנת למצוא באגים או פגמים אחרים ולפתור אותם.